Groepsaankoop groenonderhoud: duurzaam en sociaal via maatwerkbedrijven

Het verhaal van vzw DBTM Asse, Quares over AMAB Asse & 3Wplus Werk
Terug naar het overzicht

Via vzw DBTM Asse kunnen bedrijven op de bedrijventerreinen in Asse intekenen op een groepsaankoop voor professioneel groenonderhoud. Lokale maatwerkbedrijven AMAB en 3Wplus bundelen hiervoor hun krachten en bieden een duurzame én sociale dienstverlening aan.

DBTM staat voor Duurzaam Bedrijventerreinmanagement. De vzw werd opgericht op initiatief van de gemeente Asse en wordt aangestuurd door een bestuur met vertegenwoordigers van zowel lokale bedrijven als de gemeente. Zo sluit de dienstverlening optimaal aan bij de reële noden van ondernemers op het terrein. Het parkmanagement is in handen van Quares, dat ook de coördinatie van de groepsaankopen verzorgt. DBTM Asse is actief op vier grote bedrijventerreinen: Z.2 Relegem, Z.3 Doornveld, Z.4 Broekooi en Z.5 Mollem.

“Vanuit de vzw stimuleren we bedrijven om lokaal en maatschappelijk verantwoord te ondernemen”, zegt Penelope Kallergis, parkmanager bij Quares. “Voor onze groepsaankopen kiezen we bewust voor partners met een sterke lokale verankering en, waar mogelijk, met maatschappelijke meerwaarde. Maatwerkbedrijven AMAB en 3Wplus zijn beide lid van onze vzw en passen perfect binnen dat kader.” De groendienst biedt een breed scala aan taken: van het maaien van bermen en het scheren van hagen tot ecologisch onkruidbeheer en het opruimen van zwerfvuil. Bedrijven kunnen zich eenvoudig aansluiten via een jaarcontract.

Met dit partnerschap wil DBTM Asse zijn lidbedrijven actief aanmoedigen om lokaal en duurzaam te ondernemen. “We merken dat er steeds meer aandacht is voor ESG en CSRD. Samenwerken met maatwerkbedrijven is een concrete manier om bij te dragen aan de ‘S’ van ESG”, vertelt Penelope. “Mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt krijgen zo kansen om hun talenten in te zetten binnen een duurzame sector. Het is mooi om te zien hoe lokaal groenbeheer tegelijk bijdraagt aan biodiversiteit én aan sociale tewerkstelling. Bedrijven kiezen via deze groepsaankoop niet alleen voor een professionele en betrouwbare service, maar maken ook een bewuste keuze voor een inclusieve arbeidsmarkt. Dat is écht duurzaam ondernemen.”

Bedrijven kiezen via deze groepsaankoop niet alleen voor een professionele en betrouwbare service, maar maken ook een bewuste keuze voor een inclusieve arbeidsmarkt. Dat is pas echt duurzaam ondernemen
Penelope Kallergis, parkmanager
quote marks